Wszystko o opiece i rehabilitacji

Portal ogłoszeniowo – informacyjny

Proszę o Pomoc... Mam w domu 85-letnia babcie jest osobą leżącą ....

przez wnuczka 25 , data: 2014-12-04

Witam wszsytkich szukałam róznych rzeczy na internecie na temat leżących osób, ale nie znalazłam odpowiedzi na moje pytania. W roku 2013 na swieta wielkanocne zabrałam moją schorowaną babcie 85 lat  do siebie poniewaz  była juz na tyle chora ze nie potrafiła sama sob asie zająć odkecała gaz twierdząc ze robi sobie cherbate a to potraiła załtwić sie pod siebie i mówić ze to nie onaprzecież, fakt mówiła już od rzeczy czasami pytała sie sto razy o jedną rzecz ale szło przymknąć na to oko lekarz stwierdził miarzdzycę no i cukrzycę,  chowała rzeczy jedzenie itp po kontach twierdząc ze ona nie brała ehh .... jakis czas chodzila po mieszkaniu wydawało sie ze jest ok z czasem jak była u mnie polozyła sie do lóżka i juz tak w nim leży od ponad roku. schudła przed ten czas sporo wazyła moze gdzie ok 100? choć nie jestem pewna teraz ile?? ...  to sama skóra i kości doszły pampersy załatwia sie codziennie luźnym stolcem nie ma odlezyn staram sie dbać by nie robily sie jakies ranki. Od dłuższego czasu nie ma  nią kontaktu nie poznaje ludzi wogóle, mowi sie do niej naweta nie odpowiada ma plamke na lewym oku na samej źrenicy tam mysle ze przeszła udar zreszta lekarz tez poswiadzył ale kiedy wchodzi sie do pokoju to chyba słyszy ze ktos jest i odwraca glowe ale jest jak wrzywo.... ostatnio to nawet jakby sie pogorszyło wczoraj ja przebierałam no i sie zaczeło coś takiego.... jak drzenie całego ciała bebłot nie wyrażna mowa oczy jej uciekałay nie mogłam jej pomóc nie byłam w stanie jedynie co zrobilam to dokonczyłam zakładanie papmeprsa i zadzwoniłam po pogotowie niestety pogotowie odmówiło przyjazu z racji tego ze powinnam najpierw zadzwonic po lekarza rodzinnego jezeli lekarz by odmowil przyjazdu wtedy mam zadzwonic jeszcze raz. No okey lekarz rodzinny przyjechłał tylko osłuchał stwierdzil ze jest wszystko w porzadku a to co sie z nia dzieje to pogorszenie sie przez udar ktorego wczesniej doznała... od wczoraj jest taka dziwna poprawiała sobie non stop poduszke na cos pokazywała palcem i mowiła cos po swojemu ale bebłotem i teraz naweta nie ma siły sama sobie trzymać butelki do picia nie wiem czy zbliza sie to najgorsze czy jak  naweta jak spi to oddycha tylko ustami i to bardzo szybko .... i tak steka jak by ja cos bolało  PROSZE O RADY .... SPOTKAŁ SIE KTOS Z CZYMS TAKIM U SIEBIE MIAL KTOS CHO TROCHE PODOBNA SYTUACJĘ ??? jutro wyniki badan z krwi ....

Re: Proszę o Pomoc... Mam w domu 85-letnia babcie jest osobą leżącą ....

przez apolloniusz, data: 2015-01-19

Wydaje mi się, że może lepiej by było, gdybyś nie zajmowała się sama babcią, bo też odbija się to trochę na Twoim życiu, z tego co piszesz, i myślę, że przydałaby Ci się jakaś pomoc w tym wszystkim. Lekarze to jedno, ale być może dobrze byłoby też zatrudnić opiekuna, który chociażby na początku pokazałby jak się zajmować starszą osobą. Takie osoby zazwyczaj mają doświadczenie i wiedzą jak to robić. Możesz przeczytać ten artykuł  http://starsirodzice.pl/prywatna-opieka-dla-seniora/prywatna-opieka-dla-seniora, tutaj jest mniej więcej opisane ile coś takiego kosztuje i dlaczego warto skorzystać z pomocy. 

przez mamawaleria, data: 2015-05-01

Też mi się wydaje, że nie ma co się samemu z tym męczyć i stresować. Lepiej chyba zatrudnić jakąś pomoc...

http://www.asysteo.pl/

przez Kitkux, data: 2017-11-21

Uważam podobnie.

https://idealneodchudzanie.pl/